Minulé ročníky

Charity Jam X - 2019


460 010 Kč Charity Jam
60 000 Kč Charity Day Těšany
13 000 Kč Alex Rovný TBB Brno


533 010 Kč! Celkem tolik se podařilo vybrat v rámci jubilejního 10. ročníku charitativního freestyle BMX závodu Charity Jam, který se v bikeparku v Brumově-Bylnici každoročně koná na podporu lidí s handicapem. Tato částka byla přímo na místě rozdělena mezi šest osob (4 děti a 2 mladé ženy) s nelehkým životním osudem – pomůže jim s financováním zdravotnických pomůcek a nákladných rehabilitací, které nehradí zdravotní pojišťovny.

10. ročník se premiérově odehrál ve dvou dnech, konkrétně 5. a 6. července 2019. Páteční program zahájily v 10 hodin tréninkové jízdy a pak už se šlo na věc, tedy na kvalifikaci. Každý z jezdců ze sebe dostal maximum. Bylo vidět, že touha postoupit do sobotního finále je veliká, což bouřlivým potleskem a skvělou atmosférou ocenili také diváci. Po kvalifikačních jízdách následovalo vystoupení taneční skupiny Eles z Valašských Klobouk a k večeru přišlo na scénu něco jedinečného, něco, co bylo na Charity Jamu k vidění vůbec poprvé – atraktivní závod dvojic. Duo jezdců si vždy připravilo synchronizovanou choreografii. Hodnotila se kreativita, využití překážek v bikeparku a samozřejmě triky. Rozhodně se bylo na co dívat! Porotu nakonec nejvíce zaujal společný výkon dvojice Jack Maguire a Kieran Reilly z Velké Británie. Pak už následoval zasloužený odpočinek.

Do soboty všichni vykročili s nadšením. Na programu totiž byly finálové jízdy a také vyhlášení veřejné sbírky zřízené KÚ Zlínského kraje. Každý rok se jezdci předhánějí, kdo předvede ten nejlepší výkon. Letos tomu nebylo jinak a z některých triků občas až tuhla krev v žilách. Závodilo se ve čtyřech kategoriích: 15-, 15+, PRO, samostatnou kategorii pak tvořily 4 zástupkyně něžného pohlaví, které se před kluky rozhodně nenechaly zahanbit.

Po 16. hodině přišel moment, na který všichni netrpělivě čekali – samotné vyhlášení sbírky. Byl to velmi emotivní zážitek. Dojetí šlo vidět ve tvářích obdarovaných, organizátorů i diváků. Na 10. ročníku Charity Jamu se podařilo vybrat neuvěřitelných 460 010 Kč! K tomu přibylo dalších 60 000 Kč od organizátorů spřátelené charitativní akce Charity Day, která se koná v Těšanech nedaleko Brna a 13 000 Kč za BMX kolo, které daroval  do aukce Alex Rovný z TBB Brno. Celková částka 533 010 Kč byla rozdělena mezi Anetku Kolínkovou ze Zlína, Julinku Kočicovou z Brodku u Prostějova, Michálka Kirschnera z Ústí nad Labem, Leontýnku Rampírovou z Luk nad Jihlavou a sestry Zajícovy z Brna.

 

Na závěr dne přišlo vyhlášení výsledků závodu. V kategorii 15- nejvíce zazářil Filip Bambas, v kategorii 15+ Daniel Knotek a co se bikerek týká, porota nejvíce ocenila výkon Nikol Přikrylové. V kategorii PRO obsadil 3. místo Kryštof Odehnal, 2. místo David Janáč a zlato vybojoval Kieran Reilly. Cenu za nejlepší trik si odnesl Scott Hamlin za svůj double backflip (dvojité salto vzad).

Děkujeme všem partnerům, sponzorům, pořadatelům, jezdcům a zejména divákům za podporu, pomoc a velkou účast na Charity Jamu X.

Charity Jam IX - 2018

V sobotu 7. 7. 2018 se již podeváté v areálu bývalého brumovského koupaliště uskutečnil benefiční závod Charity Jam, který je každoročně pořádán na podporu několika handicapovaných dětí či dospělých. Letošní ročník byl rekordní, a to hned v několika ohledech.
Již v dopoledních hodinách začaly do areálu proudit davy zvědavých diváků, což dávalo tušit, že návštěvnost bude opět velmi vysoká. Nakonec se na místě, dle našich odhadů, sešlo přes 3000 lidí.

Více jak 50 jezdců (nejen z ČR, ale i ze zahraničí) předvádělo v průběhu celého dne úžasné výkony, nad kterými se tajil dech. Už během kvalifikace toho bylo k vidění opravdu hodně.
Po šestnácté hodině pak na scénu nastoupil brumovský kulturista Petr Macek, který zde za úžasné podpory diváků vytvořil nový český rekord, když udělal 340 dřepů s činkou o hmotnosti rovnající se jeho tělesné váze.
Vzápětí pak již všichni napjatě vyčkávali na vyhlášení sbírky. Když se objevila částka 335 230 Kč, mnozí tomu nemohli uvěřit, a došlo dokonce na slzy dojetí. Celý výtěžek byl přímo na místě rozdělen mezi pět rodin. Letošní ročník podpořil Elišku Grygarovou z Uherského Hradiště, Ládíka Matúšů z Valašských Klobouk, trojčata Koláčkova z Újezdu u Brna, Alžbětku Chromíkovou ze Štítné nad Vláří a Mirka Dobrovského z Bohuslavic nad Vláří.

Den uzavřely finálové jízdy, během nichž ze sebe závodníci dostali maximum a opět je provázela elektrizující atmosféra.
Organizační tým Charity Jamu touto cestou ze srdce děkuje všem přispěvatelům, partnerům a návštěvníkům závodu. Bez vás by to zkrátka nešlo... Děkujeme, že společně s námi pomáháte dobré věci a budeme se znovu těšit příští rok.

Vybraná částka: 335 230 Kč

 

Charity Jam VIII - 2017

Adrenalin, emoce, slzy štěstí a neskutečná radost ze všech stran. To všechno a ještě víc jste mohli vidět v sobotu 8. 7. 2017 v  areálu bývalého koupaliště v Brumově-Bylnici, kde se konal už po osmé BMX Charity Jam.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se zasloužili o tuto skvělou atmosféru. Těm, kteří přispěli, přišli se podívat, fandit, koupit si tričko, kšiltovku, tašku nebo třeba jen sdíleli událost na sociálních sítích. Jste úžasní. Bez vás bychom to nikdy nedokázali. Děkujeme!

Každý ročník se nám daří překonávat částku z předchozího roku. Ale je to obrovský tlak. Zvládneme to? Nezvládneme to? Všichni se těší, až se rozevře plakát s finální sumou a doufají, že tam bude zase o něco více než minulý rok. Lidí, kteří potřebují naši pomoc, je stále hodně a jsme strašně rádi, že se nám daří laťku BMX Charity Jamu zvyšovat a můžeme tak hlavně díky vám pomáhat ostatním.

Závod byl rozdělen do čtyř skupin. Junioři, Hobby pod patnáct let, Hobby nad patnáct let a Profíci. Park ovládli místní jezdci David Janáč (30) a Erik Figar (22), kteří mezi sebou bojovali o první místo do poslední chvíle. Nakonec si prvenství zaslouženě odnesl David Janáč, který publiku vyrazil dech trikem 360 double tailwhip to barspin a stříbrný pohár si tak odnesl trojnásobný mistr ČR v mini rampě Erik Figar. Ten ohromil například Triple tailwhipem. Třetí místo obsadil teprve sedmnáctiletý Kuba Němec z Nového Bydžova, který ukázal divácky oblíbený Backflip barspin.

Děkujeme všem sponzorům, mediálním partnerům, organizátorům, jezdcům a divákům za to, že vás máme. A především za to, že v nás věříte. S bikery jsou bohužel někdy spojeny negativní předsudky a my si moc vážíme toho, že vy je nemáte. Bez vás by nikdy další ročník nemohl být. Děkujeme!

Vybraná částka: 170 596 Kč

Charity Jam VII - 2016

Skvělé, nepopsatelné, úžasné. Nenapadají mě slova, která by popsala letošní sedmý ročník Charity Jamu lépe. Obrovská poklona celému týmu, že dokáží každý rok překvapit a připravit pro vás tak skvělou akci v podstatě ve svém vlastním volném čase. O to více každý rok přemýšlím, čím vás všechny vlastně můžeme překvapit ještě my? Tři týdny mi chodí zprávy, kdy konečně bude to slíbené aftermovie (a popravdě, poslední záběry jsem dotáčel ještě tuto středu :D). Teď už je hlavně na vás, abyste posoudili, jak se nám podařilo atmosféru letošního ročníku zachytit. A my? My už se teď těšíme na další ročník a pomalu přemýšlíme, co si pro vás nachystáme na Charity Jam VIII!

Vybraná částka:  132 324 Kč

Charity Jam VI - 2015

Dne 11. 7. 2015 se konal v areálu bývalého koupaliště v Brumově-Bylnici již VI. ročník BMX/MTB Charity Jamu, který pořádá sportovní klub Demons Bike. Závod byl rozdělen na tři kategorie: BMX Pro, BMX Hobby a MTB.

"Spolu s námi jste na Charity Jamu každoročně podporovali konkrétní dítě, které bylo mentálně nebo tělesně postižené a náklady na jeho léčbu byly více než vysoké. Letos tomu bude jinak. Šestý ročník bude výjimečný. Finanční výtěžek z BMX/MTB Charity Jamu VI. poputuje k sestrám Šabovým z Pozlovic. Karolínce (3 roky) a Míši (1,5 let) byla diagnostikována Mukopolysacharidóza III. (MPS). Jedná se o velmi vzácné, geneticky podmíněné onemocnění způsobené absencí životně důležitého enzymu v buňkách. Organismus obou holčiček není schopný odbourávat mukopolysacharidy, které jsou přítomny v těle každého z nás. Ty se poté hromadí a usazují v buňkách životně důležitých orgánů – v játrech, slezině, srdci nebo mozku. Napadené orgány postupně omezují svoji funkci až do úplného selhání. MPS je neléčitelná choroba. První fáze se projevuje oslabeným organismem, náchylným k virovým infekcím. Ve druhé fázi MPS dochází k postupné ztrátě rozumové i pohybové schopnosti a polykacího reflexu. Během třetí fáze člověk přestává reagovat na běžné podněty a po velkém utrpení umírá. MPS je finančně náročná nemoc a rodina Šabová je v těžké sociální situaci. Starají se ještě o třetí dítě, sedmiletého Ondru, proto bychom chtěli pomoci právě jim. A nejen jim…."

Vzhledem k tomu, že těch, kterým by bylo potřeba v našem okolí pomoci, je mnoho, rozhodli jsme se, že 6. ročníkem podpoříme také Míšu (25 let) a Davču (22 let). Michaela Matulová pochází z Brumova-Bylnice. Má kombinovanou vadu – těžké mentální a tělesné postižení. Přispějeme jí na podložku ke koupání. David Fibichr z Horního Němčí už více než 20 let bojuje s nemocí „motýlích křídel“. Tato nemoc se projevuje velmi zranitelnou kůží a tvorbou bolestivých puchýřů po celém těle. Zmíněné onemocnění postihuje také trávicí trakt, dýchací ústrojí, sliznici a vylučovací ústrojí. Jedná se o doposud nevyléčitelnou chorobu. Přispějeme mu na stavbu plošiny.

Všichni jezdci i organizátoři se vzdali veškerých finanční odměn ve prospěch Míši a Káji, Michaely a Davida. 5. ročník závodu se konal na podporu Emmičky Koptákové, která trpí tetrazomií 15. chromozomu. Díky Vám všem, sponzorům, partnerům, mediálním partnerům a zejména občanům Brumova-Bylnice a širokého okolí, se nám podařilo během akce předat mamince Emmičky šek na neuvěřitelných 54 050 Kč.

Charity Jam nikdy nebyl o obrovských finančních částkách od velkých firem či korporací, ale o solidaritě Vás, kteří jste přišli na akci, obyčejných lidí, živnostníků a menších firem. Za což Vám jako pořadatelé děkujeme.

Vybraná částka: 83 677 Kč

Charity Jam V -2014

V sobotu 5. 7. 2014 proběhl v areálu bývalého koupaliště v Brumově BMX a MTB charitativní závod. Závod byl rozdělen na tři kategorie: BMX Masters, BMX Hobby a MTB. 5. ročník byl na podporu šestileté Emmičky Koptákové. Emmička se narodila jako zdravé dítě, ale v pátém měsíci se přestala vyvíjet a po roce a půl jí byla diagnostikována tetrazomie 15. chromozomu. S touto diagnózou jsou spojené i její další zdravotní problémy. Emma má těžkou mentální retardaci, autismus, odumíraní očních nervů, asfyxii kloubů, defekt síňového septa, přestává vidět, má tělovou a trupovou hypotomii. Má problémy s jídlem, špatně polyká, je pouze na tekuté stravě, nemůže jíst, a proto i špatně prospívá. Maminka Emmičky o ni pečuje sama 24 hodin denně, otec odešel a nepřispívá ani finančně. Veškerý výtěžek ze závodu šel na nákup léků, které potřebuje Emmička ke svému životu a stojí každý měsíc 5000 Kč.

Účast potvrdili špičky BMX a MTB scény, všichni jezdci i organizátoři se vzdali veškerých finanční odměn ve prospěch Emmičky. Celá akce byla pod záštitou místostarosty Václava Bližňáka, který kontroluje veškeré finanční transakce. Příspěvek jste mohli poslat na GE č.ú. 212348578/0600, variabilní symbol Emmička. Částka byla předána souhrnně mamince Emmičky na BMX Charity Jamu V. Po celou dobu závodu byla přítomna firma Monster Energy, která rozdávala nápoje zdarma.

Vybraná částka: 54 050 Kč

Charity Jam IV - 2013

V sobotu 10. 8. 2013 proběhl v areálu bývalého koupaliště v Brumově BMX a MTB charitativní závod. Závod byl rozdělen na tři kategorie: BMX Masters, BMX Hobby a MTB.

4. ročník byl na podporu šestileté Anetky Kráčalíkové. Anetka se narodila jako zdravé dítě, ale pár týdnů po porodu dostala infekci, která jí způsobila celkové tělesné i mentální postižení. Diagnóza zněla spastická kvadruparéza, dětská mozková obrna a trvalé upoutání na lůžko. Veškerý finanční výtěžek šel na zakoupení speciálních terapeutických pomůcek, bez kterých se ve své obtížné životní situaci neobejde. Účast potvrdily špičky BMX a MTB scény, všichni jezdci i organizátoři se vzdali veškerých finanční odměn ve prospěch Anetky. Celá akce byla pod záštitou místostarosty Václava Bližňáka, který kontroloval veškeré finanční transakce. Po celou dobu závodu byla přítomna firma Monster Energy, která rozdávala nápoje zdarma.

Vybraná částka: 20 900 Kč

Charity Jam III - 2012

Letošní ročník jsme spolupracovali se sdružením Canisterapie Zlín a chceme výtěžkem z celé akce společně pomoci 9letému Honzíku Gajzlerovi. Honzík po narození prodělal dětskou mozkovou obrnu, trpěl častými zápaly plic, ale pořád se se svojí nemocí pral. Bohužel mu život udeřil další ránu - v 5 letech upadl do vigilního kómatu. Od té doby se jemu i jeho matce změnil od základů život, Honzík je plně závislý na své matce, stará se o něho 24 hodin denně. Bohužel je péče o Honzíka velice nákladná a jeho matce začaly brzy docházet peníze. V současné době bydlí maminka Lea s Honzíkem ve Zlíně ve chráněném bydlení pro matky s dětmi, v domě s ošetřovatelskou péčí. Oba jsou ve velmi těžké životní situaci, kdy žijí ze dne na den. Honzík potřebuje speciální vybavení pro svou léčbu, jako je rehabilitační stůl a křeslo. Proto bychom Vás touto formou chtěli poprosit o podpoření téhle akce a za Honzíka i jeho maminku Leu poděkovat za Vaši pomoc. Svou účast potvrdily špičky české a slovenské BMX & MTB scény. Všichni organizátoři a účastníci závodu se vzdali veškerých finančních odměn ve prostěch Honzíka Gajzlera.

Vybraná částka: 19 200 Kč

Charity Jam II - 2011

V sobotu 16. 7. 2011 proběhl 2. ročník charitativního BMX a MTB závodu. První ročník byl zaměřen na dětské domovy a školy pro tělesně postižené, které díky vám obdržely částku 10 000 Kč. Druhý ročník byl zaměřen na léčbu a zmírnění bolesti lidem trpícím nemocí motýlích křídel. Tato nemoc způsobuje, že pokožka nemocného je extrémně citlivá na jakýkoli fyzický kontakt. Už i dotek způsobuje nebezpečné krvácení. Proto tito lidé musí být 24 hodin obvázáni speciálními obvazy, které stojí měsíčně 30 000 Kč a nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Veškerý finanční výtěžek byl předán organizaci Korunka Luhačovice, jež sdružuje děti a dospělé trpící touto nemocí.

Vybraná částka: 9 200 Kč

Charity Jam I - 2010

V sobotu dne 10. 7. 2010 se v areálu bývalého koupaliště v Brumově uskutečnil charitativní závod pod názvem BMX CHARITY JAM. Chtěli jsme s touto akcí pomoci zejména těm, kteří potřebují pomoc jiných. Proto veškerý finanční výtěžek ze závodu putoval do základní školy pro děti se zdravotním postižením. Počasí nemohlo být lepší, i když teplota kolem 30 stupňů dávala především závodníkům pořádně zabrat. Na závod dorazilo přes 40 jezdců z celé České republiky a Slovenska, kteří se vzdali veškerých cen ve prospěch charitativní akce. Od 10 hodin probíhal volný trénink a už i zde se jezdci ze sebe snažili dostat co možná nejvíc, aby ukázali divákům, o čem tenhle sport vlastně je. Samotný závod začal ve 14 hodin kvalifikací, ze které postupovalo 10 nejlepších jezdců. Ti se kolem 16. hodiny utkali ve finále. Třetí místo putovalo do Hodonína Michalovi Baránkovi (18), druhé místo si bral Erik Figar (15) z Brumova-Bylnice a vítězství si odnesl David Janáč (23) taktéž z Brumova-Bylnice. Všichni účastníci závodu se shodli na tom, že pořadí vlastně nebylo důležité. Chtěli udělat show pro diváky a hlavně pro dobrou věc. Po vyhlášení výsledků proběhlo slavnostní předání šeku s finanční částkou 10 000 Kč, který do rukou paní Dagmar Krahulové předával místostarosta Brumova-Bylnice pan Bližňák.

Vybraná částka: 10 000 Kč

Charity Jam podporují