Komu letos pomůžeme

Lenka Morcinková

Lenka Morcinková

33 let, Zlín

Lenka je aktivní mladá žena, která trpí dětskou mozkovou obrnou (diparézou dolních končetin s pravostrannou hemiparézou). Snaží se žít samostatným životem a udržovat se v kondici, aby byla soběstačná a zbavila se bolestí spojených s diagnózou - věnuje se hodu diskem a oštěpem.

Výtěžek Lenka použije na rehabilitace, které jí pomůžou zlepšit pohybové schopnosti.

Michaelka Ivanišová

Michaelka Ivanišová

4 roky, Ostrava

Michaelka, jejíž rodiče pocházejí z Brumova-Bylnice, se narodila předčasně v 6. měsíci těhotenství. Nedlouho na to podstoupila náročné operace srdeční vady. Několik dlouhých měsíců musela zůstat v nemocnici. Když se konečně dostala domů, bohužel tam dlouho nepobyla - byla nutná další operace, tentokrát cysty na míše. Michaelka trpí spastickou diparézou dolních končetin.

Příspěvek poputuje na terapie, rehabilitační pobyt a zdravotní pomůcky.

František Maschke

František Maschke

8 let, Havířov-Šumbark

František se narodil jako zcela zdravé dítě, ale kolem 1. roku života se začal jeho vývoj komplikovat. Postupně mu lékaři diagnostikovali DMO, svalovou hypotonii trupovou i končetinovou, těžkou mentální retardaci s poruchou chování a další nepříznivé diagnózy. Neumí chodit, mluvit, potřebuje pomoc s jídlem i hygienou. Stará se o něj tatínek, který je samoživitel v invalidním důchodu.

Výtěžek bude použitý na neurorehabilitace a zdravotnické pomůcky.

David Luks

David Luks

28 let, Prostřední Bečva

David se odmalička potýká s těžkou formou dětské mozkové obrny (spastickou tetraparézou) a epilepsií. Od svých 17 let musí být trvale napojen na umělou plicní ventilaci a jeho zdravotní stav vyžaduje 24hodinovou péči. Maminka na péči o Davida zůstala sama, je samoživitelka.

Finanční podpora umožní mamince využít potřebné odlehčovací služby mobilního hospice, případně také přebudovaní nevyhovující koupelny na bezbariérovou.

Barunka Tkadlecová

Barunka Tkadlecová

6 let, Slavičín

První náznaky, že něco není v pořádku, se u Barunky objevily hned po porodu, kdy si její maminka všimla silného strabismu (šilhání). Ve třech měsících dostala Barunka brýle s 6 dioptriemi a po řadě vyšetření byly odhaleny další zdravotní problémy.

Barunka musí rehabilitovat, cvičit očička, motoriku a řeč, což je velmi časově a finančně náročné. Výtěžek z akce pomůže s úhradou neurorehabilitace RehaKlim v lázních Klimkovice a dalších terapií.

Děkujeme za jakýkoliv příspěvek

Níže je uvedeno číslo účtu, na který lze posílat příspěvky. Budeme však rádi, pokud se s námi potkáte i přímo na Charity Jamu. I malý příspěvek může pomoci překročit hranici, která znamená velký rozdíl v kvalitě dalšího života.

č.ú.: 222852233/0600

QR Platba

Charity Jam podporují